Error 404

CZ
Omlouváme se, ale zadaná cesta nelze nalézt. Možná jste jste se překlikl/a v zadaní cesty nebo jen soubor dočasně neexistuje. V případě, že jste si jist, že soubor má existovat, kontaktujte administrátora dané domény.
SK
Ospravedlňujeme sa, ale zadaná cesta nejde nájsť. Možno ste ste sa překlikl/a v zadaní cesty alebo len súbor dočasne neexistuje. V prípade, že ste si istý, že súbor má existovať, kontaktujte administrátora danej domény.
EN
We are sorry, the required path cannot be found. Perhaps you have misclicked while entering the path or the file does not exist temporarily. In case you are sure the file does exist, contact the administrator of the given domain.
DE
Wir bitten um Entschuldigung, der gewünschte Pfad kann nicht gefunden werden. Möglicherweise ist bei der Eingabe ein Fehler unterlaufen oder die angegebene Datei ist vorübergehend inaktiv. Falls Sie sicher sind, dass die Datei existiert, kontaktieren Sie bitte den Administrator der entsprechenden Domäne.
© GIGASERVER.CZ Webhosting provozovaný společnosti Seonet Multimedia s.r.o.

RedMan – Golden Blend (loose leaf)

7
Led

RedMan – Golden Blend (loose leaf)

7.1.2013

Jako jeden z prvních tzv. loose leaf (tedy opravdu kousky listů) žvýkacích tabáků jsem zkusil RedMan – Golden Blend (3oz/85g).

Dodáván je v plastovém sáčku se „zipem“ pro větší udržení čerstvosti. Už při samotném otevření je cítit v zásadě typická vůně tabáku a vykoukne na Vás pěkné množství dlouze řezaných vlhkých tabákových listů. Byl jsem velmi zvědav na chuť, která je uváděna jako příjemně sladká. Nabral jsem teda trochu do prstů a šup s tím do pusy.

Oproti porcovaným tabákům je chuť skutěčne asi o 300% sladší! Ani nevím, k čemu bych ji přirovnal. Jde o kombinaci velmi sladkých tónů a jemně kořeněný nádech s mírným ořechovým nádechem, což i při trochu menším množství vydrží pěkně dlouho. V případě dlouze řezaných tabáků je tu možnost porci v puse i jemně žvýkat, čehož jsem se po chvíli snažil maximálně vyvarovat. Se snusem, nebo i dipem (ať už jde o porcovanou variantu, případně long cut/loose cut) nemívám tak enormní potřebu plivat, ale zde si dovolím říci, že z Vás sliny se štávou jen tečou. Minimálně prvních 20 minut se budete divit, kde se ve Vás bere tolik slin, takže pokud nemáte možnost aktivně odplivávat, pozor na množství! (V žádném případě nedoporučuji konzumaci slin!)

RedMan – Golden Blend bych přiřadil k mírně silnějším tabákům s delším trváním (ono, jak jinak u loose leaf). I s menším množstvím v puse jsem si vystačil asi na hodinku a půl, což v případě porcovaného snusu bych měl „v sobě“ přinejmenším další porci. Výhoda je, že nepálí jak na dásni, tak ani na tváři a oproti loose cut a long cut lépe drží na místě.

Dále bych zde upřel pozornost na větší škodlivost týkající se převážně zubů (ůčinky na dásně a žloutnutí zubů snad nemusím zmiňovat). Jelikož jde o silně slazeny tabák, zvedá se tím i riziko vzniku kazu a v horším připadě také vypadávání zubů. Pokud jste velký konzument, je na místě při čištění přidat nějakou tu chvilku navíc.

Vzhledem k mírnější síle a pozvolným ůčinkům bych se zde nebál doporučit tabák RedMan – Golden Blend skutečným začátečnikům, kteří jsou skeptičtí k téměř tradiční chuti snusu a dipu (slanost a silná kořeněnost obvykle spíše potenciální nováčky odradí).

Napsat komentář