Error 404

CZ
Omlouváme se, ale zadaná cesta nelze nalézt. Možná jste jste se překlikl/a v zadaní cesty nebo jen soubor dočasně neexistuje. V případě, že jste si jist, že soubor má existovat, kontaktujte administrátora dané domény.
SK
Ospravedlňujeme sa, ale zadaná cesta nejde nájsť. Možno ste ste sa překlikl/a v zadaní cesty alebo len súbor dočasne neexistuje. V prípade, že ste si istý, že súbor má existovať, kontaktujte administrátora danej domény.
EN
We are sorry, the required path cannot be found. Perhaps you have misclicked while entering the path or the file does not exist temporarily. In case you are sure the file does exist, contact the administrator of the given domain.
DE
Wir bitten um Entschuldigung, der gewünschte Pfad kann nicht gefunden werden. Möglicherweise ist bei der Eingabe ein Fehler unterlaufen oder die angegebene Datei ist vorübergehend inaktiv. Falls Sie sicher sind, dass die Datei existiert, kontaktieren Sie bitte den Administrator der entsprechenden Domäne.
© GIGASERVER.CZ Webhosting provozovaný společnosti Seonet Multimedia s.r.o.

Švédsko: Ať Brusel nechá „snus“ na pokoji!

3
Led

Švédsko: Ať Brusel nechá „snus“ na pokoji!

3.1.2013

Ve Švédsku vyvolal návrh revize evropské směrnice o tabákových výrobcích, kterou Brusel zveřejnil 19. prosince, mnoho reakcí. Návrh totiž nadále zakazuje prodej žvýkacího tabáku, včetně švédského oblíbeného „snusu“, na který má jen Švédsko výjimku. Nově se má prodávat v baleních s výhrůžnými „zdravotními varováními“, jaká už jsou na cigaretových balíčkách, a do tabáku se nesmí přidávat příchutě. Švédsku se podařilo získat výjimku na výrobu a prodej snusu, nejoblíbenější výrobek svého tabákového průmyslu však nesmí vyvážet.

Aftonbladet švédské vládě vyčítá, že tuto výjimku ohrozila, když se pod tlakem tabákové lobby „všemožně snažila získat svolení k vývozu“.

Fredrik Reinfeldt nyní do dějin vstoupí jako premiér, který Švédům sebral jejich snus. [...] Chtějí-li švédští politici mít v budoucnosti větší úspěch, musí svou strategii změnit. Prioritou musí být obrana švédské výjimky. Přání tabákového průmyslu získat nové trhy musí být druhořadé.
Aftonbladet

V deníku Expressen filozof Lars Gustafsson kritizuje „autoritářský jazyk Evropské komise“, která chce diktovat „jaký má mít snus vůni a kam se má vyvážet“. Aféra tak podle něj vznáší „klíčovou otázku demokracie“. „O snus však nejde,“ píše Gustafsson:

A nejde ani o filozofickou otázku, zda má organizace, která není schopna vytvořit koherentní politickou strategii k zastavení globálního oteplování, vůbec zasahovat do toho, jak si spotřebitelé v členských státech vychutnávají svůj snus. Ne. Důležité je dát [předsedovi Evropské komise] Barrosovi najevo, že je pouhý lokaj. A že nemůže ignorovat našeho ministra obchodu, který má na rozdíl od něj demokratickou legitimitu. Odkud ji bere Barroso?
Gustafsson

„Pierre Schellekens je vedoucí kanceláře Evropské komise ve Stockholmu. A užívá snus,“ píše deník v komentáři:

Schellekens bude brzy moci do Bruselu poslat zprávu o sílícím švédském skepticismu vůči EU a o stále horším image euroúředníků, kteří chtějí rozhodovat o všech možných maličkostech a zakazovat nám vůni našeho snusu.

Evropská spolupráce je v očích mnoha lidí výplodem fantazie. Avšak pokles veřejné podpory pro Unii lze přičíst na účet právě těmto pitomým návrhům a výjimečné neschopnosti Unie rozlišovat mezi podstatnými a nepodstatnými otázkami..
Expressen.se

Zdroj: Expressen.se
Napsat komentář